Заметки на все случаи жизни
(c) Serg
Главная | Жилищное законодательство | Регистрация | Вход
Пятница
29.03.2024
15:32
Приветствую Вас Гость | RSS
Жилищное законодательство
   Может ли сособственник квартиры прописаться в квартиру без согласия других сособственников?
Вопрос:
     Я являюсь собственником 1/3 доли в двухкомнатной квартире, но не прописана. В квартире прописаны мать и сестра, которые являются собственниками остальных 2/3 квартиры. Могу ли я прописаться в этой квартире без их согласия?
Ответ:
     Да можете. Каждый из сособственников квартиры обладает равными правами с иными сособственниками. Мать и сестра не могут вам запретить прописываться, также, как и вы не можете запретить им. Что это была бы за собственность, если нельзя ею пользоваться. Другое дело, что при прописке с вас действительно могут потребовать согласия всех остальных сособственников. Такое требование незаконно и вы имеете право обжаловать отказ в прописке в суд.
  
 
   Можно ли выселить собственника квартиры из квартиры?
Вопрос:

     Жена подала в суд на развод и раздел имущества. Есть дочь - 14 лет. Квартира приватизированная и приобретенная в браке. Причина - муж пьет. Вопрос: какое решения суда следует ожидать, если у мужа нет другого места проживания, а в этой квартире он является одним из собственников? И может ли суд лишить мужа права его собственности на часть квартиры и выселить его из этой квартиры принудительно (например, в комнату какого-нибудь общежития), если будут доказаны факты его пьянства и плохого влияния на ребенка? (Квартиру получал муж, будучи в браке, будучи военнослужащим, после чего она была приватизирована).
Ответ:
     Собственника квартиры нельзя выселить из квартиры, потому что он пьет или плохо влияет на ребенка. Переселить его принудительно в общежитие тоже нельзя.
При некоторых условиях сособственника квартиры можно через суд лишить права собственности на квартиру и выселить, но при этом должно соблюдаться несколько условий: его доля в квартире должна быть незначительной, эту долю невозможно выделить в натуре, у него есть другое постоянное жилье, размер его доли в денежном выражении положен на депозитный счет суда. В наличии должны быть все перечисленные условия одновременно. У вас нет всех указанных условий, поэтому, полагаю, что вы не сможете в данной ситуации лишить мужа права собственности через суд и потому вам следует ожидать отрицательного для себя решения суда.
 
 
   Можно ли признать утратившей право на жилье мать несовершеннолетнего ребенка?
Вопрос:

     Я вторая жена. У моего мужа есть неприватизированная квартира, в которой прописаны бывшая жена и несовершеннолетний ребенок. Муж после развода хотел выписать ее в судебном порядке, суд был на стороне жены, т.к. несовершеннолетний ребенок должен быть прописан с матерью, а следовательно они остаются прописаны обе, т.к. ребенка выписать нельзя. Подскажите, можно ли выписать отдельно жену, или приватизировать квартиру без ее участия.
Ответ:
     Квартира приватизируется на тех, кто прописан в ней, поэтому приватизировать квартиру без участия первой жены, не выписав ее из квартиры, не получится.
В соответствии со ст.71 Жилищного кодекса Украины до достижения совершеннолетнего возраста ребенок не может быть признан утратившим право на жилое помещение независимо от того, сколько он не проживает в квартире.
Местом жительства несовершеннолетних детей считается место жительства их родителей, но не наоборот. Поэтому, то, что нельзя выписать (признать утратившим право на жилое помещение) несовершеннолетнего ребенка, не означает, что нельзя признать утратившим право на жилое помещение его мать или отца. В вашем случае это означает, что первую жену можно признать утратившей право на жилое помещение при определенных условиях. Одним из оснований для признания первой жены утратившей право на жилое помещение является ее не проживание в квартире без уважительных причин более 6 месяцев. Закон не устанавливает перечня неуважительных причин, этот вопрос решается в каждом конкретном случае в зависимости от конкретных обстоятельств.
В вашем случае следует учитывать, что уже есть решение об отказе в признании первой жены утратившей право на жилое помещение. Независимо от того правильное оно или нет, если оно вступило в законную силу, то оно законно, т.е. правильное. В связи с этим, можно ставить вопрос о признании первой жены утратившей право на жилое помещение только в том случае, если она не проживает в квартире без уважительных причин в течение 6 месяцев после вступления указанного решения суда в законную силу, т.е. время до решения суда и обстоятельства, имевшие место до решения суда, уже не могут учитываться при разрешении вопроса о признании ее утратившей право на жилое помещение.
 
   Выселение из квартиры
Вопрос:
     Меня интересует вопрос, может ли мать (владелец квартиры) выселить взрослого сына (28 лет) который:
1. Всю жизнь был прописан в квартире.
2. Зарабатывает достаточно денег чтобы снимать квартиру, но на работе он официально не оформлен.
3. Постоянно оскорбляет мать, крайне неуважительно к ней относиться (доказательств нет)
Ответ:
     Если квартира не приватизирована, то выселить можно в случаях:
- если сын отсутствует в квартире более 6 месяцев без уважительных причин, либо
- если он переехал фактически в другую квартиру на постоянное место жительство, либо
- если он систематически (два и более раза) нарушает правила общежития (дебоширит, хулиганит) и официальные меры воздействия (милиции, суда) не имели положительного результата либо портит жилье.
     Если квартира приватизирована, то члена семьи можно выселить, если он не проживал в квартире без уважительных причин не 6 месяцев, а 1 год. Кроме того, его можно выселить по остальным вышеуказанным причинам.
     Члена семьи можно также выселить, если собственник решил продать (подарить и т.п.) свою квартиру.
     Не члена семьи можно выселить в любом случае.
     Совершеннолетние дети не являюся членами семьи своих родителей, если они не ведут общего с родителями  хозяйства (совместное приобретение и пользование имуществом, совместное питание и т.п.).
     Законодательное определение понятия "семья" дано в Семейном кодексе Украины:
"Стаття 3. Сім'я
     1. Сім'я є первинним та основним осередком суспільства.
     2. Сім'ю складають особи,  які спільно проживають,  пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.
     Подружжя вважається сім'єю і тоді,  коли дружина та чоловік у зв'язку з навчанням,  роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно.
     Дитина належить до сім'ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.
     3. Права члена сім'ї має одинока особа.
     4. Сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення,  а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.
Стаття 6. Дитина
     1. Правовий   статус  дитини  має  особа  до  досягнення  нею повноліття.
     2. Малолітньою   вважається   дитина   до   досягнення    нею чотирнадцяти років.
     Неповнолітньою вважається  дитина  у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років".
Таким образом, ответ на ваш вопрос может ли мать выселить сына зависит от наличия в вашем конкретном случае вышеперечисленных обстоятельств.
 
 
   Выселение члена семьи (проживание одной семьей, сохранение права на проживание в квартире бывшего мужа (жены))
Вопрос:
Имеет ли право на сохранение жилплощади муж моей дочери, если в 2-х комнатной квартире кроме них никто не проживает (детей нет). Квартира приватизирована на мое имя и мной приобретена. 
Ответ:
Если муж вашей дочери не является членом вашей семьи, то он имеет права проживания в вашей квартире только до тех пор, пока вы ему разрешаете. Если вы считаете необходимым выселить его, то в случае его отказа добровольно выселиться, вы имеете право обратиться в суд с иском о его выселении. Исход такого дела должен быть положительным для вас.
Ни ваша дочь, ни тем более ее муж не могут считаться членами вашей семьи, если вы проживали в разных квартирах (судя по вопросу - это так и есть: они проживали в квартире сами). В таком случае вы имеете полное право требовать выселения мужа своей дочери. Сложнее, если вы проживали с дочерью и ее мужем в одной квартире, о которой идет речь в вашем вопросе.
Членами одной семьи признаются не только супруги, а всякие лица, проживающие совместно и ведущие общее совместное хозяйство, т.е. живущие в одной квартире не как соседи по коммуне, а как одна семья (совместное приготовление пищи, совместные покупки, расходы и т.п.).
ИЗ ЖИЛИЩНОГО КОДЕКСА УКРАИНЫ:
"Стаття 64. Права і обов'язки членів сім'ї наймача
Члени сім'ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов'язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. Повнолітні члени сім'ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за зобов'язаннями, що випливають із зазначеного договору.
До членів сім'ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім'ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.
Якщо особи, зазначені в частині другій цієї статті, перестали бути членами сім'ї наймача, але продовжують проживати в займаному жилому приміщенні, вони мають такі ж права і обов'язки, як наймач і члени його сім'ї.
Стаття 156. Права і обов'язки членів сім'ї власника жилого будинку (квартири)
Члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.
За згодою власника будинку (квартири) член його сім'ї вправі вселяти в займане ним жиле приміщення інших членів сім'ї. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей згоди власника не потрібно.
Члени сім'ї власника будинку зобов'язані дбайливо ставитися до жилого будинку (квартири). Повнолітні члени сім'ї власника зобов'язані брати участь у витратах по утриманню будинку (квартири) і придомової території та проведенню ремонту. Спори між власником та членами його сім'ї про розмір участі у витратах вирішуються в судовому порядку.
До членів сім'ї власника будинку (квартири) належать особи, зазначені в частині другій статті 64 цього Кодексу. Припинення сімейних відносин з власником будинку (квартири) не позбавляє їх права користування займаним приміщенням. У разі відсутності угоди між власником будинку (квартири) і колишнім членом його сім'ї про безоплатне користування жилим приміщенням до цих відносин застосовуються правила, встановлені статтею 162 цього Кодексу".
Таким образом, если муж вашей дочери был членом вашей семьи, то просто так вы не сможете выселить его. В таком случае вы сможете выселить его только в случае, если он портит жилье или нарушает правила общежития и при этом общественные предупреждения не возымели положительного воздействия на него, либо в случае, если более года он без уважительных причин не проживал в вашей квартире.
Из Жилищного кодекса Украины:
"Стаття 116. Виселення без надання громадянам іншого жилого приміщення
Якщо наймач, члени його сім'ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним порушенням правил соціалістичного співжиття роблять неможливим для інших проживання із ними в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення.
Осіб, які підлягають виселенню без надання іншого жилого приміщення за неможливістю спільного проживання, може бути зобов'язано судом замість виселення провести обмін займаного приміщення на інше жиле приміщення, вказане заінтересованою в обміні стороною.
Осіб, які самоправно зайняли жиле приміщення, виселяють без надання їм іншого жилого приміщення.
Стаття 157. Виселення членів сім'ї власника жилого будинку (квартири)
Членів сім'ї власника жилого будинку (квартири) може бути виселено у випадках, передбачених частиною першою статті 116 цього Кодексу. Виселення провадиться у судовому порядку без надання іншого жилого приміщення".
Из Гражданского кодекса Украины:
"Стаття 405. Право членів сім'ї власника житла на користування цим житлом
1. Члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону.
Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником.
2. Член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом".
 
 
     Могут ли бывшие собственники квартиры прописать в мою квартиру своих детей без моего согласия
Вопрос:
Могут ли бывшие владельцы собственности, которые до сих пор не выписались, прописать своего несовершеннолетнего ребенка в квартиру которую я у них приобрела (ипотечный кредит), без моего согласия. Связи с бывшими владельцами нет
Ответ:
Лица, прописанные в какой-либо квартире, имеют право без согласия кого бы то ни было прописать в эту квартиру своих несовершеннолетних детей.
Следовательно бывшие собственники вашей квартиры могут прописать в нее своих несовершеннолетних детей без вашего согласия, но это больше теоретически, чем практически.
Даже если они такую прописку осуществят, то Вам не будет стоить особого труда признать через суд такую прописку незаконной.
Кроме того, не дожидаясь, когда они будут как-то Вам вредить, Вы имеете право в настоящее время обратиться к ним с иском об их выписке (снятии с регистрации) даже, если Вы не знаете где они проживают в настоящее время.
 

фразы из форумов:

     Виписати колишнього чоловіка, что прописаний у своїх батьків
Запитання:
Я перебувала у шлюбі з 1984 по 2007 рік (розірвано у судовому порядку). У 1996 році мені було подаровано дво-кімнатну квартиру. З 2001 року я зі своїм колишнім чоловіком перестала вести спільне господарство та жити разом, а він з того часу почав жити у подарованій мені квартирі. Він там не прописаний, прописаний у своїх батьків, де і приймав участь у приватизації житла. Я прописана за іншою адресою. Зараз я вимагаю від нього звільнити квартиру, але він не хоче виселятись звідти. Скажіть:
1. Чи вправі прокурор у даному випадку винести постанову про виселення щодо особи, яка самовільно займає приміщення?
2. Якщо писати позовну заяву, то на які статті ЖК і ЦК робити посилання у даному випадку, оскільки мене бентежить факт того, що ч.1 ст.116 ЖК - діє і на сьогоднішній день.
3. Чи можна просто, маючи на руках договір дарування, запросити працівника ЖЕКу (або будь-яку людину) і за його допомогою виламати двері і вставити свій замок і більше ніколи не пускати в квартиру колишнього чоловіка, навіть, якщо залишились в квартирі його особисті речі?
Відповідь:
Особа, яка там проживає, у даному випадку, не є наймачем, оскільки вона не зареєстрована у даному приміщенні, не укладала угоду про найм та не має права власності на це житло. Тому цю особу не слід кваліфікавати як наймача. У даному випадку слід застосовувати ч. 3 ст. 116 ЖК та відповідний розділ про власність ЦК.
Вам необхідно звертатися з позовом лише до суду. Ні прокурор, ні працівники ЖЕКу в даній ситуації нічим не зарадять.
У позові можете посилатися на відповідний розділ у ЦК України про власність та на ст.ст. 107, 167 ЖК України.
 
     Хотят выписать из квартиры, совладельцем которой являюсь
Вопрос:
Мы с женой живем на съемной квартире уже больше года. После свадьбы жили у её родителей тоже примерно 1 год (итого примерно 2 года я не проживаю по месту прописки). Ну то есть я появляюсь там каждую неделю, в квартире где я прописан (кроме меня там живут еще мать, отец и брат), но не ночую там и не плачу коммунальные... Но не плачу не потому что я жадный, а потому что родители не берут денег, говорят - ты просто ничего не используй (вода, электричество... и т.д.) Сам заплатить я не могу - все книжки у них. А недавно серьезно поругался с ними и чувствую они попробуют меня выписать (я владелец 1/4 части квартиры, по документам) что я могу сделать чтоб воспрепятствовать этому (выписке)? Уважительная причина моего непроживания там отсутствует (просто жена с мамой не сошлись характерами)...
Ответ:
Частина 2 ст.317 ЦК України: "На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна...".
Так-же на сегодняшний момент Ваше право на проживание в данной квартире защищено положением ст.157 ЖК Украинской ССР.
С принятием ГК и Закона Украины о "Свободе передвижения...." данная статья утратила силу, несмотря на то, что прямо об этом в ЖК не сказано. Указанные отношения регулируются ч.2 ст.405 ГК.

Стаття 405. Право членів сім'ї власника житла на користування цим житлом
     1. Члени сім'ї власника житла,  які проживають разом  з  ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону.
     Житлове приміщення,    яке    вони   мають   право   займати, визначається його власником.
     2. Член сім'ї власника житла втрачає  право  на  користування цим  житлом  у  разі  відсутності  члена сім'ї без поважних причин понад один рік,  якщо інше не встановлено домовленістю між  ним  і власником житла або законом.
 
     Выписать алкоголика
Вопрос:
Как можно выписать отца-алкоголика, дебошира, грозящегося всех поубивать и уже были случаи рукоприкладства. Квартира приватизирована на всех членов семьи. Во всех документах алкоголик фигурирует как совладелец.
Ответ:
Единственный вариант - попробовать лишить его права на долю в квартире в порядке ст. 365 ГК или отправить его на принудительное лечение.

Стаття 365. Припинення права на частку у спільному майні за вимогою інших співвласників
     1. Право  особи  на  частку  у  спільному  майні  може   бути припинене за рішенням суду на підставі позову інших співвласників, якщо:
     1) частка є незначною і не може бути виділена в натурі;
     2) річ є неподільною;
     3) спільне володіння і користування майном є неможливим;
     4) таке  припинення  не  завдасть  істотної  шкоди  інтересам співвласника та членам його сім'ї.
     2. Суд  постановляє  рішення  про  припинення  права особи на частку у спільному майні за умови попереднього внесення  позивачем вартості цієї частки на депозитний рахунок суду.

     Насилие в семье
Вопрос:
У меня проблема: отец (владелец квартиры) - неуравновешенный, агрессивный алкаш с 20-летним стажем, достает нас и соседей, не работает, мешает жить. Получил квартиру в 1989 году (как учасник действий в Афганистане, стоял на очереди, и так как у него родился ребенок получил 2-х-комнатную квартиру (где прописаны еще его бывшая жена, с которой в разводе 9 лет, сын и дочь - и все проживают в квартире). Как его выписать, какие документы нужны, какие документы могут повлиять на судебное дело?
Ответ:
Собственника квартиры Вы не выпишете. Можно в вашем случае обращатся в милицию, пускай его привлекают к административной ответственности за насилее в семье. Будет повторять вести себя плохо - 296 УК! Может и остепенится потом.

Стаття 173-2. Вчинення насильства в сім'ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми
     Вчинення насильства в сім'ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій    фізичного,   психологічного   чи   економічного   характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не    спричинило    тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі,  одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право,  тощо), внаслідок чого могла бути чи  була  завдана  шкода  фізичному  або психічному здоров'ю потерпілого,  а так само невиконання захисного припису  особою,  стосовно  якої  він   винесений,   непроходження корекційної програми особою, яка вчинила насильство в сім'ї, -
     тягнуть за   собою  накладення  штрафу  від  трьох  до  п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або  виправні  роботи на  строк  до  одного  місяця  з  відрахуванням двадцяти відсотків заробітку,  а в разі якщо за  обставинами  справи,  з  урахуванням особи   порушника,   застосування   цих   заходів   буде   визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'яти діб.
     Ті самі дії,  вчинені особою,  яку протягом року було піддано адміністративному  стягненню  за  одне  з  порушень,  передбачених частиною першою цієї статті, -
     тягнуть за  собою  накладення  штрафу  від  п'яти  до  десяти неоподатковуваних  мінімумів  доходів громадян або виправні роботи на строк від одного  до  двох  місяців  з  відрахуванням  двадцяти відсотків  заробітку,  а  в  разі  якщо  за обставинами справи,  з урахуванням особи порушника, застосування цих заходів буде визнано недостатнім,  -  адміністративний  арешт  на  строк до п'ятнадцяти діб.
Стаття 296. Хуліганство
     1. Хуліганство,  тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів   явної   неповаги   до  суспільства,  що  супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, -
     карається  штрафом  від  п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів  доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років.

*************************
Ст.71 Житлового Кодексу Української РСР встановлює, що при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.

П.10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.04.85 N 2 «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України» стверджує, що у справах про визнання наймача або члена його сім'ї таким, що втратив право користування жилим приміщенням (ст.71 ЖК), необхідно з'ясовувати причини відсутності відповідача понад встановлені строки. В разі їх поважності (перебування у відрядженні, у осіб, які потребують догляду, внаслідок неправомірної поведінки інших членів сім'ї тощо) суд може продовжити пропущений строк.
Згідно зі статтею 179 чинного Житлового кодексу України, користування будинками (квартирами) та їхнє утримання здійснюється з обов'язковим додержанням вимог Правил користування приміщеннями жилих будинків і прибудинковими територіями (далі - Правила), які затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Такі Правила затверджені Постановою Кабінету Міністрів України "Про механізм впровадження Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" від 08.10.1992.

Позовна заява
про усуненя перешкод у здійснені права користування та розпорядження майном.
та актами від 01.05.2009; 10.05.2009; 25.05.2009, завіреними начальником КВЖРЕП району міста...
 
На підставі викладеного й у відповідності із ст.319, 386 та 391 Цивільного кодексу України, 3, 4 Цивільного процесуального Кодексу України,
Прошу суд:
1. Забов’язати відповідачів усунути перешкоди у здійснені права користування та розпорядження квартирою, яка розташована за адресою: Дніпропетровська обл., місто... , вулиця.... , шляхом зняття з реєстраційного обліку по вказаній квартирі. обліку Відповідачів, зареєстрованих за адресою: обл., місто... , вулиця..., буд..., кв...
2. Забов’язати паспортний стіл РВ ГУ МВС України в області зняти з реєстраційного обліку відповідачів, зареєстрованих за адресою:.......
3.Викликати у якості свідків: 2-3 соседа свидетели по актам
 
*************************
 
 Соседка просила составить иск выписать мужа, вот такой иск составил отправили почтой на втором заседании судья вынесла решение, дальше отнесли решение паспортисту в жэк тот выписал и дал справку о прописанных.

Позивач:

Відповідач:

До Ленінського районного суду м. Донецька
83062, Донецьк, вул. Аксакова, 56
тел. 66-21-01;

Миколай Володимирович
зареєстрований за адресою:
830__ м. Донецьк, вул. ________, буд. ___, кв. 1
місце фактичного знаходження, та проживання невідомо.

ПОЗОВНА ЗАЯВА
(Про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням)
На підставі ордеру серія 089 номер від вересня 1989 року ________________, родина якого складала шість осіб, була надана чотирьох кімнатна квартира за номером 1 у будинку ___ по вулиці ___________ у місті Донецьку.
Почали проживати у вище згаданій квартирі з січня 1991 року ________, та його родина:
__________________________________________________ ____________________
На підставі рішення Ленінського районного виконкому м. Донецька за номером 234/1 від 27.03.2002 Зайцева Тамара Василівна (Позивач) стає основним наймачем та проживає наступним составом родини:
Вікторія Михайлівна – дочка наймача; (позивач 2) – проживає;
Максим Миколайович – внук наймача; (позивач 3) – проживає;
Миколай Володимирович. - зять наймача (відповідач) тільки зареєстрований разом не проживає.
З 2000 року Відповідач зібравши всі свої речі пішов жити до іншої жінки і з того часу не разу не вертався. Вікторія Михайлівна (позивач 2) у 2001 році шлюб з відповідачем розірвала (свідоцтво про розірвання шлюбу ІНО №36734 від 11.01.2001р.).
Зараз Відповідач продовжує жити іншому невідомому місті, він жодного разу не запропонував допомогу в рахунок сплати комунальних послуг.
Позивачі звернулися до ЖЕК з проханням скласти акт, що позивач з 200 р. без поважних причин у квартирі не проживає.
10.10.2008 до квартири 1 по вулиці _______ прибули робітники ЖЕК та склали відповідний акт у присутності свідків (акт додається).
Враховуючи вище викладене, а також те що Відповідач самостійно добровільно покинув квартиру на строк більш _______ років та більш не повертався туди без поважних причин, вважаємо його таким що втратив право користування жилим приміщенням, тому керуючись ст. 71, 72 Житлового кодексу УРСР, ст. 3; 15, 32 Цивільного процесуального кодексу України,
ПРОШУ:
1. Визнати __________________ 1968р.н. таким, що втратив право користування квартирою за номером 1 у будинку __ по вулиці________ у місті Донецьку.
08.05.2008р. _______________________________
Додаток:
1. Квитанція про сплату державного мита;
2. Квитанція про сплату послуг з інформаційно-технічного забезпечення;
3. Копія ордера.
4. Копія свідоцтва про розірвання шлюбу.
5. Копії паспортів та ІНН;
6. Акт що позивач з 200 р. у квартирі не проживає;
7. Випис з лицевого рахунку;
8. Копія позовної заяви та копії доданих до неї документів для відповідача.
 
***********************************
 
Принять меры по заявлению об угрозах участковый конечно обязан (опять же, кроме слов пострадавшей нужны ещё какие-то факты)
Но вот выселить жильца участковый не может.

Тут два варианта (и оба через суд)
ст. 109 Жилищного кодекса (он хоть и устаревший, но его пока никто не отменял) Виселення із займаного жилого приміщення допускається з підстав, установлених законом. Виселення проводиться добровільно або в судовому порядку.

1. на основании ст. 94 ЖК
Здача жилого приміщення в піднайом з порушенням вимог, установлених частинами першою, третьою і четвертою статті 91 і статтею 93 цього Кодексу, тягне за собою недійсність договору піднайму. У цьому разі громадяни, які незаконно поселилися в жилому приміщенні, зобов'язані негайно звільнити його, а в разі
відмовлення - підлягають виселенню в судовому порядку
без надання іншого жилого приміщення.

Порушеням вимог в данному випадку може бути: незгода членів сімї наймача на здачу приміщення в піднайм, недодержання обовязку укладання договору піднайму з обовязковою реєстрацією його в ЖЕО

2. вариант тоже через суд, но с участием прокурора.
ст. 109 ЖК Допускається виселення в адміністративному порядку з санкції прокурора лише осіб, які самоправно зайняли жиле приміщення
Згідно листа МЮУ від 28.03.2005 р. N 25-32/642
..... відповідно до статті 20 Закону України "Про прокуратуру", якою визначено повноваження прокурора, при здійсненні прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів прокурор не уповноважений виносити санкції щодо виселення осіб у адміністративному порядку.
Згідно з пунктом 6 частини другої цієї статті Закону прокурор у межах компетенції має право звертатись до суду з заявами про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб.
Тобто, враховуючи викладене, прокурор вправі звернутись до суду із заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також відповідного комунального підприємства стосовно виселення осіб, які самоправно зайняли жиле приміщення.....

В любом случае процедура длительная, сначала суд, а потом исполнение решения гос. испол. службой.
Так что нужно искать точки давления на жильца, чтоб он выселился добровольно.
Форма входа
Поиск
Карта пробок
Пробки на Яндекс.Картах
Погода
Валюта и металлы
Курсы наличного обмена на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Все АЗС
Полезные странички
  • Кредит. Расчет
  • Читать, читать...
  • ООО "Масалет"
  • ПП "Автократ"
  • Видеопробки
  • Заправки WOG
  • Заправки ОККО
  • Дороги Украины
  • Дороги Navizor
  • Дороги Автострада
  • Кадастрова карта
  • Правозащитные организации
  • Автоподставы
  • Полезные ссылки
  • Площадь, расстояние на карте
  • Каталог сайтов
  • Каталог файлов
  • Календарь
    «  Март 2024  »
    ПнВтСрЧтПтСбВс
        123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031
    Категории раздела
    Банки [82]
    Закон [83]
    Разное [586]
    Строительство [31]
    Техника [63]
    Политика [305]
    Столица [426]
    Мир [591]
    Экономика [74]
    Авто [53]



    Украинская Баннерная Сеть
    Copyright Serg © 2009-2024
    Яндекс цитирования Rambler's Top100