Заметки на все случаи жизни
(c) Serg
Главная | Иск в суд на застройщика | Регистрация | Вход
Суббота
27.04.2024
00:16
Приветствую Вас Гость | RSS

    До Куйбишевського  районного суду  міста Донецька

(83012 Донецька область, місто Донецьк, вулиця Соколіна., будинок № 1)

 

                      Позивач: _____________________________________________,

                                                         Який проживає за адресою: поштовий індекс

                                                         ____________, місто ____________, _____________ області,

                                                         вулиця ________________, будинок номер __________,

                                                         квартира номер __________

                                                         Номер засобів зв’язку – (000) 000 00 00

 

                                                         Відповідач:_________________________________________,

                                                         Юридична адреса: поштовий індекс –__________,

                                                          місто ____________________, ___________________ області,

                                                          області, вулиця _____________________________________,

                                                          будинок номер ________, офіс номер ______________

                                                          Номер засобів зв’язку – (000) 000 00 00

                                                       р\р 000000000000  у ТОВ «______________________»

                                                       в м. __________________________________, МФО 000000

                                                          Код ЄДРПОУ 00000000

 

                                                               Ціна позову: _______________________грн. 00 коп.

ПОЗОВНА  ЗАЯВА

про відшкодування моральної, матеріальної шкоди та стягнення неустойки

 

          Я, _________________________ (надалі Позивач) «      »________________ 20____ року уклав Договір про сумісну діяльність №___________ з «__________________________» (надалі Відповідач). Умовами зазначеного договору передбачається часткова участь Позивача у будівництві «___________» - поверхового будинку розташованого за адресою по вулиці _________ у будинку «________», м. ____________________, ____________________ області.

         Відповідно до п. _____ зазначеного Договору, Позивач зобов’язався станом на «_______»_____________________ 20____ року, перерахувати Відповідачу грошові кошти у розмірі ____________грн. 00 коп. (_____________  гривень 00 копійок), що складає 100% вартості «__________» - ох кімнатної квартири за вищенаведеною адресою. Прийняті на себе зобов'язання Позивач виконав у повному обсязі, що підтверджується квитанціями до прибуткового касового ордера №_______ від «        »_________________ 20____ року.

          Відповідно до п._______ зазначеного договору по закінченню повного циклу будівельних робіт та прийняття об'єкту в експлуатацію Відповідач зобов'язався передати Позивачу у власність  по акту прийому-передачі «__________» - ох кімнату квартиру загальною площею _________, _______ кв.м на «_____________» поверсі у будинку «________», по вулиці _______________ м. ________________, __________________ області.

           

Статтею 55 Конституції України передбачено, що права і свободи громадянина захищаються судом.

        Відповідно до статті 3 Цивільного кодексу України загальними засадами цивільного законодавства є, зокрема, справедливість, добросовісність та розумність. Вимоги справедливості, добросовісності та розумності цивільного законодавства практично виражаються у встановленні його нормами рівних умов для участі всіх осіб у цивільних відносинах, закріпленні можливості адекватного захисту порушених цивільних прав або інтересів. Поєднання створених норм, спрямованих на забезпечення реалізації цивільних прав, з шануванням прав та інтересів інших осіб, моралі суспільства тощо. При цьому справедливість можна трактувати, як визначення нормою права обсягу, межі здійснення і захисту цивільних прав та інтересів особи, адекватного її становлення до вимог правових норм. Добросовісність означає прагнення сумлінного захисту цивільних прав та забезпечення виконання цивільних обов’язків. Розумність – це зважене вирішення питання регулювання цивільних відносин з урахуванням усіх учасників, а також інтересів громадян (публічного інтересу).

         Згідно пункту 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України, підставою виникнення цивільних прав та обов’язків є, зокрема договори та інші правочини.

          Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України, зобов’язання  має виконуватись  належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного  законодавства, а за відсутності  таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

           Відповідно до статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов’язанні встановлений строк  його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.

           Відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України передбачено, що порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання.

           Відповідно до статті 611 Цивільного кодексу України, у разі порушення зобов’язання, наступають правові наслідки встановлені договором або законом.

         Оскільки договір між Позивачем та Відповідачем є таким, що відбувся та частково виконаний, Позивач набуває статусу споживача послуги, а Відповідач набуває статусу суб’єкта господарювання, що надає послуги. Таким чином до правовідносин що виникли між сторонами, застосовуються норми Закону України "Про захист прав споживачів".   

        Відповідно до статті 15 Закону України "Про захист прав споживачів", споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги).

            Вищенаведений договір має всі ознаки договору підряду визначені ст. 875 Цивільного кодексу України, статтею 883 цього кодексу передбачено, що підрядник відповідає за недоліки збудованого об’єкта, за прострочення передання його замовникові та за інші порушення договору (за недосягнення  проектної потужності, інших запроектованих показників тощо), якщо не доведе, що ці порушення стались не з його вини. За невиконання або неналежне виконання обов’язків за договором будівельного підряду, підрядник сплачує неустойку, встановлену  договором  або законом, та відшкодовує збитки у повному обсязі.

            Так, Відповідач, порушуючи вищенаведені статті та умови договору, а саме: перевищив строк закінчення будівництва, який визначено п. ____________ договору як «_____________» квартал 20_____ року.

          Відповідно до п.__________ договору,  у випадку перевищення строків будівництва запланованих більш, як на __________ місяці Відповідач сплачує на користь Позивача неустойку у розмірі ___________ % від суми фактично перерахованих коштів за кожний наступний місяць прострочення.

             «  »________________ 20____ року, Позивач письмово звернувся до Відповідача з вимогою про сплату неустойки за порушення строків встановлених договором у розмірі ____________ грн. 00 коп. (_____________  гривень 00 копійок) та вимогою надання інформації про введення об'єкту в експлуатацію та передачу Позивачу у власність  по акту прийому-передачі «__________» - ох кімнатної квартири загальною площею _________, _______ кв. м, на «_____________» поверсі у будинку «________», по вулиці _______________ м. ________________, __________________ області, що останнім було проігноровано. 

          Отже за період з «      »________________ 20____ року по «      »________________ 20____ року Відповідач повинен сплатити Позивачу неустойки за порушення строків встановлених  договором у розмірі ____________грн. 00 коп. (__________________ гривень 00 копійок), з застосуванням статті 258 Цивільного кодексу України, оскільки до вимог про стягнення неустойки застосовується позовна давність в один рік.

         Крім того, внаслідок несвоєчасного виконанням Відповідачем умов договору, Позивач поніс збитки майнового характеру за договором оренди нерухомого майна від «       » ___________________ 20___ року за період з «      »________________ 20____ року по «      »________________ 20____ року. Тобто за вищенаведений термін проживання сім’ї Позивача у орендованій квартирі (будинку) Позивачем було сплачено грошові кошти у розмірі ____________грн. 00 коп. (_____________  гривень 00 копійок), які за зазначених обставин підлягають компенсуванню  Позивачу  - Відповідачем на підставі статті 883 Цивільного кодексу України.

         Слід також зазначити, що Позивачу була завдана моральна шкода, компенсацію якої останній оцінює у розмірі _________ грн. 00 коп., (______________ гривень 00 копійок).  Заподіяна Позивачу моральна шкода  виразилась в душевних стражданнях і погіршенні стану його здоров’я (нервового перевантаження та стресу), яке обумовлено існуванням обставин, невизначеністю проживання у орендованій квартирі. Крім того, не своєчасним виконанням Відповідачем умов договору, а саме порушенням термінів введення об'єкту в експлуатацію та передачу Позивачу у власність  по акту прийому-передачі житлового приміщення та більш того ігнорування Відповідачем у добровільному порядку сплатити Позивачу неустойки передбачену умовами договору. Наведені обставини значно порушили життєво-важливі плани сім’ї Позивача. В результаті цього стан здоров’я Позивача від хвилювань значно погіршився та йому довелось звернувся в лікарню, де після обстеження був встановлений діагноз «розлад адаптації» і призначено лікування.

        Відповідно до п. 5 ст. 4 Закону України «Про захист прав споживачів», передбачено право споживача на відшкодування моральної шкоди у випадках якщо шкода заподіяна здоров’ю споживача, погіршення стана здоров’я Позивача є прямим наслідком несвоєчасного виконання Відповідачем умов договору.

       Відповідно до частини 7 Постанови Пленуму Верховного суду України № 5 від 12.04.1996 р. "Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів", вирішуючи справи про захист прав споживачів, суди мають виходити з того, що відповідно до ст. 4 Закону держава забезпечує громадянам захист їх інтересів як споживачів під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб які мають право, зокрема, на захист своїх прав державою, належну якість послуг, необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про послуги, а також відшкодування шкоди (збитків), завданих продукцією (послугою) неналежної якості, а також майнової та моральної (немайнової) шкоди.

      Відповідно зі статтею 23 Цивільного кодексу України, особа має право на відшкодування моральної шкоди, заподіяної в результаті порушення її прав, що укладається в щиросердечних стражданнях, які особа перетерпіла у зв'язку із протиправним поводженням у відношенні його самого, членів його родини або близьких родичів.

         Відповідно до частиною 1 статті 1167 Цивільного кодексу України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків встановлених частиною другою цієї статті.

         Визначаючи розмір стягнення, суд має приймати до уваги  пункт 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 4 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про відшкодування  моральної  (немайнової) шкоди» із змінами внесеними згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 25.05.2001 року, розмір відшкодування  моральної  (немайнової)  шкоди  визначається  залежно  від  характеру  та  обсягу страждань (фізичних,  душевних,  психічних  тощо),  яких   зазнав   позивач,   характеру немайнових втрат (їх тривалості, можливості відновлення тощо) та з урахуванням інших обставин. Також враховується тяжкість вимушених змін у його життєвих стосунках,  час та зусилля, необхідні для відновлення попереднього стану. При цьому  суд виходить  із  засад  розумності, виваженості  та  справедливості. 

         Відповідно до вимог ст. 57 ЦПК України доказами в цивільній справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному порядку суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, висновків експертів, тощо.

           Зазначені у позові обставини підтверджуються наступними письмовими доказами, які додаються до позову, а саме: Договором від «      »________________ 20____ року про сумісну діяльність №___________; Квитанціями до прибуткового касового ордера №____________ від «      »_________________ 20____ року; Вимогою від «      »________________ 20____ року, Договором оренди житлового приміщення від «      »_________________ 20____ року; Довідка з лікарні, та квитанціями на придбання ліків.

       

         На підставі викладеного та керуючись положеннями ст. ст. 3, 5,  59, 79, 88, 110, 119, 120, 122, ЦПК України, ст. 55 Конституції України, ст. ст. 3, 11, 23, 258, 526, 530, 610, 611, 875, 883, 1167 ЦК України, ст. ст. 4, 15, 22, 24 Закону України «Про захист прав споживачів», Постановою Пленуму Верховного суду України № 5 від 12.04.1996 р. "Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів", Постановою Пленуму Верховного Суду України № 4 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про відшкодування  моральної (немайнової) шкоди» із змінами внесеними згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 25.05.2001 року, -

 

Прошу:

1.             Прийняти позовну заяву до свого розгляду відповідно ст. 110 ЦПК України, Закону України „Про захист прав споживачів ”, споживачі за власним вибором звертаються до суду за місцем свого проживання, або за місцем знаходження Відповідача, або за місцем заподіяння шкоди, або за місцем виконання Договору. Жоден із цих Судів не вправі відмовити у прийнятті позовної заяви або переслати її до іншого Суду з мотивів непідсудності.

 

2.            На підставі статті 24 Закону України «Про захист прав споживачів»,  споживачі звільняються від сплати державного мита за позовами, пов’язаними з порушенням їхніх прав. Судові витрати по веденню даної справи покласти на Відповідача «_______________________» у розмірі ____________грн. 00 коп. (_____________  гривень 00 копійок). (державне мито).

 

3.            Стягнути з Відповідача «________________________» на користь Позивача ______________________ неустойку у розмірі ____________грн. 00 коп. (__________________ гривень 00 копійок). 

 

4.             Стягнути з Відповідача «__________________________» на користь Позивача _____________________________ матеріальну шкоду  у розмірі ____________грн. 00 коп. (_____________  тисяч гривень 00 копійок) відповідно до договору оренди житлового приміщення.

 

5.           Стягнути з Відповідача «__________________________» на користь Позивача _____________________________ моральну шкоду  у розмірі ____________грн. 00 коп. (_____________  тисяч гривень 00 копійок).

 

Перелік документів, що додаються до позовної заяви:

1.     Копія паспорту  на ім’я __________________________________________________.

2.     Копія позовної заяви Відповідачу.

3.     Копія договору про сумісну діяльність №_______ від «       » ________________ 20_____ року.

4.     Копія квитанцій до прибуткових касових ордерів №_____ від «    » ________________ 20____ року.

5.     Копія Вимоги від «         » ________________ 20____ року.

6.     Довідка с лікарні про стан здоров’я .

7.     Квитанції у кількості «______» - прим., про понесені витрати на лікування.

8.     Копія договору оренди житлового приміщення від «       » ________________ 20_____ року.

«_______» _________________ 2010 року                      _____________________ І.І.Іванов

Скачать в архиве

Форма входа
Поиск
Карта пробок
Пробки на Яндекс.Картах
Погода
Валюта и металлы
Курсы наличного обмена на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Все АЗС
Полезные странички
  • Кредит. Расчет
  • Читать, читать...
  • ООО "Масалет"
  • ПП "Автократ"
  • Видеопробки
  • Заправки WOG
  • Заправки ОККО
  • Дороги Украины
  • Дороги Navizor
  • Дороги Автострада
  • Кадастрова карта
  • Правозащитные организации
  • Автоподставы
  • Полезные ссылки
  • Площадь, расстояние на карте
  • Каталог сайтов
  • Каталог файлов
  • Календарь
    «  Апрель 2024  »
    ПнВтСрЧтПтСбВс
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    2930
    Категории раздела
    Банки [82]
    Закон [83]
    Разное [586]
    Строительство [31]
    Техника [63]
    Политика [305]
    Столица [426]
    Мир [591]
    Экономика [74]
    Авто [53]



    Украинская Баннерная Сеть
    Copyright Serg © 2009-2024
    Яндекс цитирования Rambler's Top100