Заметки на все случаи жизни
(c) Serg
Главная | Строительство - Форум | Регистрация | Вход
Понедельник
17.06.2019
16:46
Приветствую Вас Гость | RSS
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум » Общий » Советы юристов, юридические консультации » Строительство
Строительство
Serg_mДата: Вторник, 07.02.2012, 01:21 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Модераторы
Сообщений: 4330
Статус: Offline
ПЕРШ НІЖ ДЕРЕВА ВИДАЛЯТИ, ПОТРІБНО ПРАВИЛА ЧИТАТИ
Прочитавши статтю жителів села Дашківка «Місячні пейзажі серед села» в «Ехо Кобеляк» №5 від 1.02.2008 року, де вказано: «цікава позиція… і еко-служби. Кажуть, що ніби дозвіл на спилювання дерев у нього є», повідомляю, що 17 грудня 2007 року на телефон 3-10-85 було повідомлено про спилювання дерев в селі і запитано про дозвіл. Особа жіночої статі не представилась. Отже, можна вважати, що це було анонімне звернення. Однак його зареєстрували в журналі за №27 і по телефону в той же день був мій запит в сільську раду до голови. На жаль, його не було на місці і спілкуватись довелось з секретарем сільської ради.
Роз’яснено, що відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 1.08.2006 р. №1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах» (сільським головам «Порядок» вручено в 2006 р., а також надруковано в газеті «Колос» 6.12.2006 р. №116); згідно з яким видалення зелених насаджень в населених пунктах здійснюється в разі:
 реалізації генерального плану розвитку населеного пункту;
 реконструкції або капітального ремонту об’єкта благоустрою;
 знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев діаметром кореневої шийки не більше 5 см.
 ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;
 відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;
 проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередач, мережі водо-, технологопостачання та водовідведення, телекомунікаційній та кабельній електромережі;
 досягнення деревом вікової межі;
 ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.
Видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу міської, селищної, сільської ради на підставі ордера. Підставою для прийняття рішення компетентним органом є заява юридичної чи фізичної особи про видалення зелених насаджень.
Після цього створюється комісія, до якої входять представник заявника, власника земельної ділянки, (користувача), компетентного органу, а також інших зацікавлених організацій.
Комісія у п’ятиденний термін після її затвердження визначає стан зелених насаджень і складає акт обстеження тих насаджень, що підлягають видаленню, за зразком, затвердженим Мінбудом.
Акт складається у чотирьох промірниках і подається на погодження з територіальним органом Мінприроди у триденний термін (м. Кобеляки, вул. Міжколгоспна, 4а (приміщення «Агропостач»).
Компетентний орган (сільська рада) у тижневий термін після надходження зазначеного проекту приймає рішення про видалення зелених насаджень і наступного дня видає заявнику його копію для оплати відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.
Видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності, та на присадибній ділянці здійснюється за рішенням власника (користувача) земельної ділянки без сплати їх відновної вартості.
При погодженні акту і відповідних матеріалів (схем, викопіювання ділянок) мною ставляться постійно вимоги натомість посадити великорослі саджанці дерев в більшій кількості ніж видалено – породи: липа, горіх, каштани, береза, дуб червоний і т.д., так як район наш розташований на межі степу і лісостепу і дерева, що виконують захисні природоохоронні функції, були посаджені руками людей 50 і більше років тому назад і зараз відповідно потребують поновлення і нового насадження, особливо на слабих піщаних землях, вздовж річок і водойм, автошляхів, ярів і схилів.
Актів на погодження з Дашківки не надходило.
Дзвінки по телефону і листи із скаргами щодо вирубування дерев (на жаль без підпису) надходили з Кобеляк, сіл Солошиного, Чорбівки, Озер.

В.МАЗНЯК,
головний спеціаліст Кременчуцького відділу охорони навколишнього природного середовища
 
Форум » Общий » Советы юристов, юридические консультации » Строительство
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:
Украинская Баннерная Сеть
Copyright Serg © 2009-2019
Яндекс цитирования Rambler's Top100