Заметки на все случаи жизни
(c) Serg
Главная | Фото и видеосъемка действий сотрудников государственных органов | Регистрация | Вход
Воскресенье
20.09.2020
13:22
Приветствую Вас Гость | RSS
Во время исполнения служебных обязанностей сотрудник государственных органов власти (а так-же инспектор ГАИ) является не физическим лицом, а субъектом властных полномочий (ст.3 п.7 КАСУ «суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень»)

Право на аудио-, фото- и видео-фиксацию регламентировано следующими документами:


Конституція України

Стаття 34.

Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.
Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.


Цивільний кодекс України

Стаття 302. Право на інформацію

1. Фізична особа має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію.

Збирання, зберігання, використання і поширення інформації про особисте життя фізичної особи без її згоди не допускаються, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

2. Фізична особа, яка поширює інформацію, зобов'язана переконатися в її достовірності.

Фізична особа, яка поширює інформацію, отриману з офіційних джерел (інформація органів державної влади, органів місцевого самоврядування, звіти, стенограми тощо), не зобов'язана перевіряти її достовірність та не несе відповідальності в разі її спростування.

Фізична особа, яка поширює інформацію, отриману з офіційних джерел, зобов'язана робити посилання на таке джерело.

Стаття 307. Захист інтересів фізичної особи при проведенні фото-, кіно-, теле- та відеозйомок

1. Фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.

2. Фізична особа, яка погодилася на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, може вимагати припинення їх публічного показу в тій частині, яка стосується її особистого життя. Витрати, пов'язані з демонтажем виставки чи запису, відшкодовуються цією фізичною особою.

3. Знімання фізичної особи на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, в тому числі таємне, без згоди особи може бути проведене лише у випадках, встановлених законом.
 

Закон України про інформацію

Стаття 9. Право на інформацію

Всі громадяни України, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій.
Реалізація права на інформацію громадянами, юридичними особами і державою не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.
Кожному громадянину забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто, крім випадків, передбачених законами України.

Стаття 43. Права учасників інформаційних відносин

Учасники інформаційних відносин мають право одержувати (виробляти, добувати), використовувати, поширювати та зберігати інформацію в будь-якій формі з використанням будь-яких засобів, крім випадків, передбачених законом.
Кожний учасник інформаційних відносин для забезпечення його прав, свобод і законних інтересів має право на одержання інформації про:
- діяльність органів державної влади;
- діяльність народних депутатів;
- діяльність органів місцевого і регіонального самоврядування та місцевої адміністрації;
- те, що стосується його особисто.

Стаття 45. Охорона права на інформацію

Право на інформацію охороняється законом. Держава гарантує всім учасникам інформаційних відносин рівні права і можливості доступу до інформації.
Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом.
Суб'єкт права на інформацію може вимагати усунення будь-яких порушень його права.
Забороняється вилучення друкованих видань, експонатів, інформаційних банків, документів із архівних, бібліотечних, музейних фондів та знищення їх з ідеологічних чи політичних міркувань.


Закон України про міліцію

Стаття 3. Принципи діяльності міліції


Діяльність міліції будується на принципах законності, гуманізму, поваги до особи, соціальної справедливості, взаємодії з трудовими колективами, громадськими організаціями й населенням.
Діяльність міліції є гласною. Вона інформує органи влади і управління, трудові колективи, громадські організації, населення і засоби масової інформації про свою діяльність, стан громадського порядку та заходи щодо його зміцнення. За погодженням з міліцією засоби масової інформації можуть акредитувати своїх журналістів при її органах. Не підлягають розголошенню відомості, що становлять державну або службову таємницю.
У підрозділах міліції не допускається діяльність політичних партій, рухів та інших громадських об'єднань, що мають політичну мету. При виконанні службових обов'язків працівники міліції незалежні від впливу будь-яких політичних, громадських об'єднань.


Информация с ограниченным доступом может быть распространена и без согласия ее владельца, если эта информация является общественно значимой, т.е. если она является предметом общественного интереса и если право общественности знать эту информацию преобладает над правом ее владельца на ее защиту (ст.30 Закона Украины «Об информации»).

Разве не является общественно значимой и не представляет собой особый общественный интерес информация о реабилитации или не реабилитации судом по ранее выдвинутым криминальным обвинениям бывшего Премьер-министра Украины, бывшего кандидата в Президенты страны и одновременно лидера одной из основных политических сил Украины Юлии Тимошенко? Тем более, что она постоянно использует тезис о реабилитации ее судом как элемент пиара в избирательных кампаниях, в своих контактах с общественностью, электоратом и масс-медиа.Согласно недавно принятому Закону Украины «О доступе к публичной информации», который вскоре вступит в действие, к конфиденциальной вообще не может быть отнесена информация, представляющая общественный интерес (общественно необходимая информация).


решение КС Украины.
 Там говориться об уголовном процессе и про закон "об оперативно-розыскной деятельности". Гаишники конечно имеют глубокие познания в уголовном и административном процессах. Кстати, если на регистратор будет забиксировано серьёзное ДТП или другое преступление, это тоже может быть доказательством в суде, поскольку эта информация была получена легально, законно и не требовала предварительного разрешения контролирующих органов.
Читаем Конституцию Украины, ЗУ "Про информацию", ЗУ "Про милицию" и т.д.
Форма входа
Поиск
Карта пробок
Пробки на Яндекс.Картах
Погода
Валюта и металлы
Курсы наличного обмена на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Все АЗС
Полезные странички
 • Кредит. Расчет
 • Читать, читать...
 • ООО "Масалет"
 • ПП "Автократ"
 • Видеопробки
 • Заправки WOG
 • Заправки ОККО
 • Дороги Украины
 • Дороги Navizor
 • Дороги Автострада
 • Кадастрова карта
 • Правозащитные организации
 • Автоподставы
 • Полезные ссылки
 • Площадь, расстояние на карте
 • Каталог сайтов
 • Каталог файлов
 • Календарь
  «  Сентябрь 2020  »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930
  Категории раздела
  Банки [82]
  Закон [83]
  Разное [586]
  Строительство [31]
  Техника [63]
  Политика [305]
  Столица [426]
  Мир [591]
  Экономика [74]
  Авто [53]  Украинская Баннерная Сеть
  Copyright Serg © 2009-2020
  Яндекс цитирования Rambler's Top100